Oddělení biologie, které spadá pod Centrum biologie, geografie a envigogiky (CBG) vyučuje studenty ve tříletém bakalářském studiu Přírodovědná studia, specializace Biologie pro vzdělávání. Bakalářské studium je možno absolvovat jako jednooborové nebo dvouoborové.
Absolventi dvouoborového bakalářského studia mají možnost dále studovat ve dvouletém navazujícím magisterském studiu Učitelství pro základní školy.
V současné době je možné studovat biologii v kombinacích s následujícími předměty: chemie, geografie, tělesná výchova, matematika, fyzika, výpočetní technika a výchova ke zdraví.
 
Oddělení má 12 kmenových členů, na výuce se podílí rovněž externí vyučující doplňujících spektrum biologických a geologických oborů.
Odborná činnost členů oddělení je zaměřena na paleontologii, fykologii, botaniku vyšších rostlin, rostlinnou ekologii, malakologii, mykologii a didaktiku biologie. Zajímá-li Vás odborné zaměření vyučujících, jejich odborné aktivity, publikační činnost či konzultační hodiny, klikněte na Zaměstnanci.
 
Hledáte-li informace o studiu u nás, o vyučovaných předmětech nebo sháníte-li výukové materiály k některým předmětům, klikněte na Studium.
 
Máte-li zájem o informace o konkrétních projektech z jednotlivých oborů, klikněte na Vědecké aktivity.
 
Potřebujete vědět něco o akcích CBG, které proběhnou v dohledné době? Programy exkurzí, blokových praktik, seminářů CBG a dalších akcí naleznete na stránkách Aktuality.
 
Hledáte-li obrázky, zajímavosti a informace o mnoha organismech, geologii a ekologii, navštivte náš Fotoatlas nebo Virtuálního geologického průvodce Plzeňským a Karlovarským krajem. Najdete zde bezobratlé (motýly, brouky, pavoukovce, kroužkovce aj.), rostliny (cévnaté rostliny, řasy a houby), ekologické jevy, geologické jevy, atlas minerálů a hornin, popisy geologických tras a další zajímavosti.

Vedoucí CBG
 
Různé odkazy týkající se biologie naleznete ZDE.
 
    Západočeská univerzita v Plzni
Fakulta pedagogická
Centrum biologie, geověd a envigogiky
Klatovská 51
306 19 Plzeň
 
Tel: +420 377 636 241
Tel+Fax: +420 377 636 252

 
E-mailové kontakty:

Vedoucí CBG:
mmergl@cbg.zcu.cz
Vedoucí Oddělení biologie:
chochol@cbg.zcu.cz